Na debacie w Monachium doszło do swoistego kompromisu. Z uwagą i bez ostrzejszych polemik przyjmowano zacietrzewione ataki Jana Grabowskiego na polskie instytucje zajmujące się pamięcią historyczną, a jednocześnie unikano wszelkich...
NA PIERWSZY OGIEŃ I "Gazeta Wyborcza" uznała, że Janusz Palikot zbyt długo pozostaje poza uwagą jej czytelników. Redaktor Grzegorz Wysocki przeprowadził rozmowę ze skandalistą z Biłgoraja, a magazyn "Wyborczej" nie żałował na treść...
Postępowcy dlatego z takim zapałem wspierają działanie władz brytyjskich wobec Rafała A. Ziemkiewicza, gdyż są przekonani, że to oni decydują, kto jest ekstremistą, a kto nie.
Osobom LGBT trzeba dać prawa tam, gdzie ich nie mają. Jako naród jesteśmy tradycyjnie tolerancyjni. Ludzie są gotowi na związki partnerskie na gruncie prawa cywilnego. W kwestii związków partnerskich zaproponujemy niedługo rozwiązanie” –...
NA PIERWSZY OGIEŃ | Będziesz wisiał!” – te słowa posła Grzegorza Brauna rzucone w stronę ministra zdrowia Adama Niedzielskiego zjednoczyły na chwilę posłów partii rządzącej i w dużej części opozycję.
Można długo się spierać, czy kształt beatyfikacji był wynikiem wyraźnych instrukcji Stolicy Apostolskiej czy decyzji kurii metropolitalnej w Warszawie. Faktem jest, że styl jej przeprowadzenia zdziwił i zaniepokoił wielu wiernych.
Szymon Hołownia nadal uwielbia słuchać głównie siebie. I nadal jego przekaz przypomina zachowanie wodzireja, który prowadzi spotkanie motywacyjne dla pracowników dużego koncernu.
W chwili, gdy piszę ten felieton, nie wiem jeszcze, jak wypadnie pierwszy kongres ruchu Szymona Hołowni – Polska 2050. Na pewno niegdysiejszy gwiazdor TVN musi mieć poczucie, że powinien czymś błysnąć.
Zamiast drukowanego w tym miejscu felietonu Piotra Semki – w związku z jego chorobą i niemożnością napisania tekstu – drukujemy kolejny fragment jego książki pt. „My, reakcja. Historia emocji antykomunistów 1944–1956”:
Zamiast drukowanego w tym miejscu felietonu Piotra Semki – w związku z jego chorobą i niemożnością napisania tekstu – drukujemy kolejny fragment jego książki pt. „My, reakcja. Historia emocji antykomunistów 1944–1956”.
Zamiast drukowanego w tym miejscu felietonu Piotra Semki – w związku z jego chorobą i niemożnością napisania tekstu – drukujemy kolejny fragment jego książki pt. „My, reakcja.
Historia emocji antykomunistów 1944–1956”:
NA PIERWSZY OGIEŃ II Zamiast drukowanego w tym miejscu felietonu Piotra Semki – w związku z jego chorobą i niemożnością napisania tekstu – drukujemy kolejny fragment jego książki pt. „My, reakcja. Historia emocji antykomunistów 1944–1956”.
NA PIERWSZY OGIEŃ | Zamiast drukowanego w tym miejscu felietonu Piotra Semki – w związku z jego chorobą i niemożnością napisania tekstu – drukujemy kolejny fragment jego książki pt. „My, reakcja. Historia emocji antykomunistów 1944–1956”: