Polityczne inicjatywy, które współzakładał, policzyć potrafią tylko najpilniejsi badacze prawicy. Dwa razy wchodził do obozu PiS i dwa razy z niego wychodził.
Pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej musiał powstać przy wykorzystaniu kruczków prawnych, ale jest elementem normalności każdego zdrowego społeczeństwa. Jeśli komuś przynosi to ujmę, to Hannie Gronkiewicz-Waltz.
Pomniki Stalina stały w komunistycznych Niemczech aż do 1961 r. – pięć lat dłużej niż w samym Związku Sowieckim. Kult „ukochanego Wodza ludzkości” w NRD pokazuje wystawa na terenie Miejsca Pamięci Narodowej Berlin-Hohenschönhausen.
Agresja feministek i innych lewicowych środowisk w stosunku do Kościoła jest silna jak nigdy. A będzie jeszcze ostrzejsza, bo nie słychać głosów sprzeciwu.
Od śmierci Oriany Fallaci minęło już ponad 11 lat, ale jej emocjonalny krzyk przestrogi przed niepokojącymi cechami islamu jedynie zyskuje na aktualności.
PiS przestał narzucać polityczną narrację i skupił się na gaszeniu pożarów. Mateusz Morawiecki nie ma zbyt wielu powodów do radości z okazji studniówki swego premierostwa. Wielu polityków obozu PiS w wewnętrznych rozmowach coraz częściej...
Kryzys wokół nowelizacji ustawy o IPN trwa już piąty tydzień. Dlaczego tak ciężko PiS wyjść z tego kryzysu? W ciągu wielu dni rozmawiałem na ten temat z dyplomatami gaszącymi pożar w rozmowach ze stronami izraelską i amerykańską. Na ich...
Wybuch społeczny z 1968 r. zajmuje w historii kryzysów PRL miejsce szczególne. Ani Październik 1956, ani Grudzień 1970, ani stan wojenny nie są wspominane na tak wiele różnych sposobów. I nie są używane jako pałka na adwersarzy. To chyba...
Bieg przez płotki po kolejną kadencję na stanowisku kanclerza trwa już pięć miesięcy od wyborów we wrześniu 2017 r. Angela Merkel jest już na ostatniej prostej
Opozycja uważa to za przemoc symboliczną. Politycy PiS za przywracanie normalności. Czyja to wina, że miejsca upamiętniające największą polską tragedię nowego wieku powstają w gorszącej atmosferze sporu?
Pomoc ofiarom wojny w obozach to pomaganie najbardziej poszkodowanym psychicznie i życiowo. W jakich warunkach żyją i czego potrzebują uciekinierzy z Syrii przebywający w obozach w Jordanii?
Pomoc ofiarom wojny w obozach to pomaganie najbardziej poszkodowanym psychicznie i życiowo. W jakich warunkach żyją i czego potrzebują uciekinierzy z Syrii przebywający w obozach w Jordanii?
Prezes nie decydował sam. Nowy skład rządu to wynik kompromisu sił mających obecnie w PiS największe wpływy. Efektem rekonstrukcji jest również zrównoważenie wpływów we frakcjach Zjednoczonej Prawicy.
„Tatiček Masaryk” jest dla Czechów kimś na miarę Piłsudskiego w Polsce. Jednak bardziej trafne byłoby porównanie z Dmowskim. Pokazuje to wystawa w Pradze.